Antalya Büyükşehir Kızıltoprak Sağlık Merkezini Yapıyor

Antalya’nın Muratpaşa İlçesi Kızıltoprak Mahallesi Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi’nin inşaatı başladı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kızıltoprak Mahallesi’ne verdiği sözü yerine getiriyor. Kızıltoprak sakinlerinin yıllardır beklediği sağlık merkezi hayali gerçekleşiyor. Mahallede sağlık merkezi için ayrılan alanın mülkiyetinin Vakıflar’a ait olması nedeniyle oluşan sağlık merkezi sorununu, Başkan Türel çözdü. Kızıltoprak’ın daha fazla beklemeye tahammülü yok, sağlık ocağını biz yapacağız sözünü veren Türel, bir protokolle alanın Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden Büyükşehir Belediyesi’ne kiralanmasını sağladı. Kiralama, Başbakanlık makamı tarafından da onaylandı ve alan cüzi bir kiralama bedeli ile 10 yıllığına Büyükşehir Belediyesi’ne geçti.

Modern sağlık hizmeti

Antalya Büyükşehir Belediyesi, proje hazırlık sürecinin ardından Kızıltoprak Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi inşaatına başladı. Bölgeye modern sağlık hizmeti kazandıracak Kızıltoprak Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi’nde Aile Sağlık Merkezi birimleri, Toplum Sağlık Merkezi birimleri ve KETEM birimleri yer alacak.

Çok kapsamlı merkez

Proje ile bölge halkına kapsamlı sağlık hizmeti verilecek. Aile Sağlık Merkezi bölümünde 4 adet muayene odası, acil müdahale odası, gebe aşı odası, bebek izleme odaları, laboratuar ve eğitim salonunu yer alacak. Toplum Sağlık Merkezi bölümünde ise 112 acil koordinasyon, acil müdahale odası, röntgen odası, aşı odası, çevre sağlığı ve toplum sağlığı hekim odaları bulunacak. Ayrıca KETEM birimleri, bay-bayan personel odaları, mescid ve mekanik merkez de merkezin diğer bölümleri arasında. – ANTALYA

Bir önceki yazımız olan İl Sağlık Müdürü Öğütlü, Başkan Karakullukçu'yu Ziyaret Etti başlıklı makalemizde Başkan, Etti ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir