Halk 'ilk başkan' olarak Erdoğan'ı istiyor!

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Akşam gazetesine verdiği röportajda ‘Başkanlık Sistemi’ne yurtiçi ve yurtdışında desteğin giderek arttığını belirtti. Halkın bilinçlendikçe sistemi daha çok benimsediğini söyleyen Külünk,  Toplumun büyük bir çoğunluğu Erdoğan’ı ilk başkan olarak görmek istiyor. dedi.

BAŞKANLIK SİSTEMİNE DESTEK YÜZDE 60

Başkanlık sistemi konusunda 100’e yakın konferans veren Külünk, vatandaşın ‘Başkanlık Sistemi’ için siyasetçilerden çok daha yapıcı olduklarını belirtti. Bugün itibari ile Türkiye genelinde başkanlık sistemine desteğin yüzde 60 civarında olduğunun altını çizen Külünk, Siyasi partilerin kendi tabanlarında da başkanlık sistemine desteğinde arttığını görüyoruz. Özellikle muhalefet tabanı için söylüyorum. Çok daha yapıcıydılar, ‘neden olmasın’ noktasına gelebildiklerini gördüm. dedi.

İLK BAŞKAN OLARAK ERDOĞAN’I GÖRMEK İSTİYORLAR

Halkın Erdoğan’ı, toplumun genelini temsil eden bir lider olarak gördüğünü belirten Külünk,  Sadece AK Partililer değil, farklı görüşe sahip pek çok insan da Erdoğan’ı ilk başkan olarak görmek istiyor. dedi.

Külünk referandumda değişikliğin yüksek bir oranda kabul edileceğini düşündüğünü belirtti.

Bir önceki yazımız olan Bakan Kaya: Mermiyi namluya sürme sesini duyduk! başlıklı makalemizde Fatma Betül Sayan Kaya, hollanda ve RÖPORTAJ Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir